Entertainment, Mecze, Młodzież

Jong Ajax nie poradził sobie na wyjeździe z zespołem FC Volendam, ulegając 1:3. Jedyną bramkę dla ekipy z Amsterdamu zdobył Vaclav Cerny.

Michael Reiziger miał dziś do dyspozycji dość mocny skład. W jedenastce widzieliśmy takich graczy jak chociażby Schuurs, De Wit, Johnsen, Cerny czy Danilo Pereira. Niestety to kompletnie nie przełożyło się na styl gry. Jong Ajax miał ogromne problemy z płynnym rozgrywaniem piłki. Słabości Amsterdamczyków nie potrafili wykorzystać gospodarze, jednak pomimo dość wyrównanej pierwszej połowy to właśnie Volendam wyszło na prowadzenie. W 25. minucie rzut karny wykorzystał Deul.

Jong Ajax potrzebował więc bramek i przede wszystkim lepszej gry po przerwie. Wszystko zaczęło się fatalnie, bo od drugiego trafienia rywali. Było więc 2-0, kilka minut później szkoleniowiec wprowadził na plac gry Kaja Sierhuisa. Joden w końcu się przebudzili i zaczęli kreować więcej zagrożenia pod bramką Volendam. W 73. minucie świetnym strzałem z dystansu popisał się Cerny i dał nadzieję na choćby remis. Zrobiło się naprawdę emocjonująco, ale niestety zawodnicy z Amsterdamu pomimo kilku okazji nie byli wystarczająco skuteczni. A to oczywiście musiało się zemścić. W 88. minucie Volendam zamknęło rywalizację w tym spotkaniu, zdobywając trzeciego gola.

FC Volendam 3:1 Jong Ajax

25. Deul (karny), 48. Ten Den, 88. Doodeman – 73. Cerny

Jong Ajax: Kotarski; Ter Heide (58. Dest), Schuurs, Botman (59. Sierhuis), Bakker; Gravenberch, Bijleveld, De Wit (76. Jensen); Cerny, Pereira, Johnsen.