Entertainment, Kobiety, Mecze

Kobieca drużyna Ajaksu podniosła się po dotkliwej porażce w Lidze Mistrzów i pewnie wygrała swoje spotkanie ligowe.

Pierwszą okazję na gola Panie miały po 19 minutach. Przed doskonała szansą stanęła Van den Bighelaar, ale uderzenie skrzydłowej było zbyt słabe, aby zaskoczyć bramkarkę rywali z bliskiej odległości. W 28 minucie udało się w końcu objąć prowadzenie. Piłkę przed polem karnym przejęła Salmi, która podciągnęła kilka metrów i uderzyła sprzed pola karnego. Futbolówka wpadła w same okienko bramki. Nie minęły dwie minuty, a Ajax prowadził już dwoma golami. Za pierwszą niewykorzystaną sytuację zrehabilitowała się Marjolijn van den Bighelaar, która otrzymała piłkę na jedenasty metr i mimo asysty dwóch rywalek trafiła do siatki uderzeniem po ziemi.

Dziesięć minut po zmianie stron, drugiego gola zdobyła Van den Bighelaar. Napastniczka wykorzystała bezlitośnie idealne zagranie Bakker w polu karnym i spokojnym uderzeniem podwyższyła na 3:0. W 73 minucie gola numer cztery zbyła Vanity Lewerissa, która z piątego metra pewnie uderzyła głową, nie dając szans na interwencję. Dziesięć minut później, wynik meczu ustaliła Ellen Jansen. Kolejną świetną akcję na prawej stronie przeprowadziła Munsterman, a Jansen bez problemu strzeliła do siatki z piątego metra.

Dzięki wygranej, Panie zrównały się w tabeli z PSV. Rywalki mają jednak jeden mecz mniej.

Ajax Vrouwen 5:0 Excelsior Barendrecht

1:0 Salmi, 2:0 Van den Bighelaar, 3:0 Van den Bighelaar, 4:0 Lewrissa, 5:0 Jansen

Ajax Vrouwen: Kop; Van der Most, Dijkstra, Doorn, Van Es, Munsterman, Salmi, Jansen, Van den Bighelaar, E. Bakker, Lewerissa