Entertainment, Mecze, Młodzież

W meczu 10. kolejki Keuken Kampioen Divisie Jong Ajax pokonał u siebie RKC Waalwijk 2:1. Decydujące trafienia dla ekipy z Amsterdamu zaliczył Danilo Pereira. Niemalże całą drugą połowę gospodarze musieli radzić sobie w osłabieniu.

Kilku ważnych graczy wróciło ze zgrupowań młodzieżowych reprezentacji i skład Jong Ajaksu wyglądał dziś znacznie lepiej niż to miało miejsce w miniony poniedziałek. Pierwsza okazja tuż na początku meczu to kombinacyjna akcja Bakker – Pereira, ale zakończona niegroźnym strzałem tego pierwszego. Dziesięć minut później faulowany był Gravenberch. Z 25 metrów rzut wolny egzekwował Perr Schuurs i trafił w słupek.

Po upływie 30 minut gry gospodarze wciąż utrzymywali przewagę i kreowali kolejne sytuacje. Najpierw świetną okazję miał Pereira, ale powstrzymał go golkiper RKC Waalwijk. Chwilę później przed szansą stanął Bijleveld, ale nie trafił w światło bramki. W końcu przyszedł czas na pierwsze trafienie. Akcja lewą stroną, piłka trafia do Pereiry, który wreszcie strzela skutecznie. 1:0! Niestety tuż przed przerwą przyjezdni zaskoczyli podopiecznych Reizigera i mieliśmy 1:1.

Na początku drugiej połowie Jong Ajax miał już ogromne problemy. Navajo Bakboord otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie łokciem przeciwnika. Zespół z Waalwijk poczuł więc wiatr w żagle i zaatakował. Dwukrotnie bardzo pewnie interweniował Kotarski. Ajacieden próbowali jakoś odpowiedzieć, ale strzały z dystansu nie były groźne.

Na dziesięć minut przed końcem ponownie z dystansu spróbował Pereira. Uderzenie było już lepsze, ale i z tym poradził sobie bramkarz RKC. Jong Ajax walczył jednak dzielnie i został nagrodzony. Akcję Johnsena skutecznie wykończył Pereira, zdobywając drugą bramkę w tym meczu. Końcówka była więc jeszcze bardziej emocjonująca, ale ostatecznie udało się dość szczęśliwie dowieźć zwycięstwo.

Jong Ajax 2:1 RKC Waalwijk

34. Pereira, 85. Pereira – 43. Tahiri

Jong Ajax: Kotarski; Bakboord, Schuurs (46. Botman), Kemper, Bakker; Gravenberch, Bijleveld, Ekkelenkamp; Cerny (82. Kuhn), Pereira, Lang (46. Johnsen).