Entertainment

Za nami okres reprezentacyjny i piłkarze Ajaksu wracają do Amsterdamu. Pora więc podsumować ich występy w ostatnich dniach.

Takiego spotkania Holendrzy długo nie oglądali. Oranje rozbili Niemców aż 3:0, a w składzie pojawili się Daley Blind, Frenkie de Jong i Matthijs de Ligt. Defensorzy rozegrali pełne 90 minut, a De Jong opuścił murawę w 77 minucie spotkania. W drugim z rozegranych spotkań, Holandia zremisowała z Belgią 1:1. Od pierwszej minuty na murawie pojawili się Blind, De Ligt i Van de Beek. Blind rozegrał pełne 90 minut, De Ligt opuścił boisko w przerwie, a Van de Beek w po godzinie gry. Z ławki, w 73 minucie wszedł Frenkie de Jong.

Cały mecz w środku pola Duńczyków rozegrał Lasse Schöne. Kasper Dolberg również rozpoczął mecz w jedenastce, ale w końcówce meczu został zmieniony. Dania mimo sporej przewagi, tylko zremisowała z Irlandią 0:0. W towarzyskim meczu z Austrią zagrał już tylko Dolberg, bowiem Lasse otrzymał zgodę na wcześniejszy powrót do Holandii. Duńczycy wygrali 2:0, a Dolberg zagrał 45 minut.

Zgodnie z zapowiedziami, Nousair Mazraoui nie znalazł się w selekcji Maroka na mecz z Komorami. Defensor narzekał na uraz, wypadł z gry i nie pomógł swojej drużynie w skromnym zwycięstwie 1:0.  W drugim meczu, również bez Mazraouiego, Maroko zremisowało z Komorami 2:2.

Maximilian Wöber został powołany do seniorskiej reprezentacji Austrii w miejsce kontuzjowanego Davida Alaby. W meczu z Irlandią Północną, Max cały mecz spędził jednak na ławce, a jego drużyna wygrała skromnie 1:0. Max zagrał w drugim meczu, ale już “tylko” dla reprezentacji U21. Defensor został odesłany na zgrupowanie młodzieżowej kadry, bowiem ta miała istotne spotkanie w ramach kwalifikacji Mistrzostw Europy. Wöber rozegrał cały mecz, a Austria pokonała Rosję 3:2.

Jako kapitan drużyny, cały mecz z Czarnogórą rozegrał Dusan Tadić. Serbowie pokonali rywala 2:0, a lider Ajaksu został ukarany żółtą kartką. Znacznie gorzej pomocnik będzie wspominał drugi mecz z Rumunią. Serbia tylko zremisowała 0:0 i to niestety w dużej mierze “zasługa” Tadicia. Kapitan w fatalny sposób przestrzelił rzut karny.

Argentyna rozbiła 4:0 Irak, a tego samego dnia miała jeszcze zagrać z Egiptem. Drugi mecz został jednak odwołany, a w pierwszym odpoczywał Nico Tagliafico. Defensor Ajaksu nie znalazł się nawet w selekcji meczowej. Lewy obrońca zagrał już w drugim meczu, kiedy to Argentyna towarzysko mierzyła się z Brazylią. Nico znajdował się na murawie do 80 minuty. Argentyna przegrała z Brazylią tracąc gola w ostatniej minucie meczu.

W dalszym ciągu nie powala forma Kamerunu. Prowadzona przez Kluiverta i Seedorfa reprezentacji wymęczyła jednak wygraną nad Malawi 1:0, a Andre Onana zachował czyste konto. W drugim meczu z Malawi, Onana nie znalazł się w jedenastce. Kamerun zremisował 0:0.

Reprezentacji Danii U21 zremisowała 1:1 z Polską, a cały mecz,ponownie w roli wahadłowego rozegrał Rasmus Kristensen. Lepiej było w drugim meczu, kiedy to Dania pewnie pokonała Wyspy Owcze 3:0, również z Rasmusem w składzie.

Wchodząc na boisko z ławki rezerwowych, Dennis Johnsen nie przyczynił się do sukcesu swojej reprezentacji. Norwegia U21 przegrała 1:2 z Niemcami. Drugi mecz z Azerbejdżanem, piłkarz zaczął  w pierwszym składzie, ale nie pomógł kolegom w wygraniu meczu. Norwegia 1:1 Azerbejdżan.

Jong Oranje nie mieli problemu z pokonaniem Łotwy. Zwycięstwo 3:0 niewiele jednak dało w kwestii kwalifikacji na Mistrzostwa Europy. Mecz w składzie rozpoczął Carel Eiting, a w drugiej połowie na murawie zameldował się również Perr Schuurs. W drugim meczu przeciwko Ukrainie zabrakło Eitinga. Pomocnik wrócił do Amsterdamu z powodu kontuzji kolana. Oranje pokonali Ukrainę 3:0, ale bez udziału Schuursa.

Z Niemcami mierzyła się również reprezentacja Holandii U20. W składzie Oranje pojawili się Dani de Wit, Noa Lang i Kaj Sierhuis. Ten ostatni zdobył gola, który dał Holendrom remis 1:1. Napastnik rozegrał 73 minuty, pozostała dwójka cały mecz. W drugim meczu z Polską, popis formy dał De Wit. Kapitan Pomarańczowych zdobył trzy gole i pomógł w pewnej wygranej 4:1. W składzie znalazł się również Lang, a na ławce zaczęli Sierhuis i Nunnely.

Oranje U19 pewnie pokonali w pierwszym meczu drużynę Wysp Owczych 5:0. Cały mecz rozegrał 17-letni Jurrien Timber, 68 minut na murawie spędził Ryan Gravenberch, a z ławki na boisku pojawił się też Jurgen Ekkelenkamp. W drugim spotkaniu, Holendrzy jeszcze pewniej rozbili Bośnię i Hercegowinę 6:0. Jurrien Timber i Ryan Gravenberch ponownie zagrali w pierwszym składzie, a ten pierwszy zdobył nawet gola. Z ławki na murawie pojawili się Ekkelenkamp i Sven Botman. Na sam koniec, Holendrzy zagrali z Irlandią i niespodziewanie przegrali 1:2. W składzie zaczęli mecz Timber i Gravenberch, a Ekkelenkamp wszedł na murawę z ławki.