Entertainment, Mecze, Młodzież

W różnych nastrojach będą w kolejnych dniach zawodnicy Jong Ajax oraz ekipy U19. Jong po dwóch ligowych porażkach wraca na zwycięską ścieżkę, natomiast drużyna Heitingi zawiodła po raz kolejny.

Zacznijmy od rezerw Ajaksu, które w piątkowy wieczór podejmowały Telstar w ramach ósmej kolejki Keuken Kampioen Divisie. Pierwszą okazję już w drugiej minucie mieli przyjezdni, ale w bramce czujny pozostał Kotarski. Nie zwiastowało to jednak dobrego spotkania w pierwszej połowie, gdyż okazji strzeleckich mieliśmy jak na lekarstwo. Jong odpowiedzieli słabym strzałem Gravenbercha. Gospodarze dominowali na boisku, rozgrywali futbolówkę, ale brakowało konkretów w ataku. Tuż przed przerwą dwukrotnie pokazał się Kuhn, ale niestety nie udało się wyjść na prowadzenie.

Szczęście pomogło drużynie z Amsterdamu na początku drugiej części gry. Z dystansu uderzył Ekkelenkamp, piłka odbiła się od rywala i całkowicie zmyliła golkipera. 1-0. W 64. minucie meczu mieliśmy już 2-0, co było już pewną dokumentacją przewagi piłkarzy Reizigera. Akcję skutecznym strzałem wykończył Danilo Pereira. Kwadrans później lewą stroną ruszył Bakker, otrzymał w tempo podanie i równie dobrym zgraniem obsłużył Johnsena, który bez trudu pokonał bramkarza. 3-0 i to były właśnie te konkrety, których brakowało w pierwszej połowie.

Jong Ajax 3:0 Telstar

51. Ekkelenkamp, 64. Pereira, 79. Johnsen

Jong Ajax: Kotarski, Bakboord, Schuurs (70. Pasquali), Botman, Bakker, Ekkelenkamp, Kuhn (81. Bijleveld), Gravenberch, Cerny (75. Johnsen), Pereira, Lang.

Ekipa U19 ponownie rozczarowała. Tym razem zespół Johna Heitingi nie potrafił pokonać u siebie rówieśników FC Groningen. Remis niestety nie jest jedynym zmartwieniem, ponieważ styl gry Amsterdamczyków był według obserwatorów wręcz koszmarny. Ajacieden nie potrafili zdominować przeciwnika i mieli duże trudności z kreowaniem sobie sytuacji strzeleckich.

W 34. minucie jedna z wielu strat piłki skończyła się golem dla gości. Tuż przed przerwą Brian Brobbey doprowadził do remisu, choć było to klasyczne trafienie “z niczego”. Niestety niewiele działo się w drugiej połowie. Ajax U19 nie potrafił przebić się przez obronę Groningen i ten rozczarowujący i nieciekawy mecz zakończył się podziałem punktów.

Ajax U19 1:1 FC Groningen U19

45. Brobbey – 34. Zwikstra

Ajax U19: Reiziger; Van Gelderen, J. Timber, Musampa, Douglas; Taylor, Q. Timber, Abid (46. Hansen); Maddy (69. Sint), Brobbey (82. Dostanic), Schön (46. Dest).