Entertainment, Mecze, Młodzież

Piłkarze Jong Ajax przegrali dzisiaj w Deventer z miejscowym Go Ahead Eagles. Jedynego gola dla Ajaksu zdobył po raz kolejny Dani de Wit.

Od pierwszej minuty w meczu w Deventer na murawie pojawił się Kasper Dolberg. Duńczyk zaczął pierwszy mecz po długiej kontuzji i od razu sprawiał dobre wrażenie. Równie dobrze prezentował się również Johnsen, który w poprzednim sezonie trafiał do siatki na tym obiekcie. To gospodarze zadali jednak pierwszy cios w tej części meczu. Kotarskiego celnym uderzeniem pokonał Van der Venne. GAE zyskało większą przewagę, a młodzi gracze z Amsterdamu mieli widoczne problemy z zatrzymaniem rywali. Po półgodzinie mecz trzeba było przerwać z powodu przechodzącej nad Deventer burzy. Jak się okazało, przerwa okazała się zbawienna, bo już trzy minuty po wznowieniu gry, gola na 1:1 zdobył Dani de Wit. Kapitan Jong Ajax trafił do siatki po raz trzeci w drugim meczu i po raz kolejny popisał się celnym uderzeniem głową, tym razem po dośrodkowaniu Bakkera.  Jeszcze przed przerwą świetną piłką popisał się Schuurs, ale Johnsen nie był w stanie opanować piłki i zaprzepaścił być może dobrą okazję.

Po przerwie murawę zgodnie z przewidywaniami opuścił Dolberg, a na boisku pojawił się Danilo Pereira. Brazylijczyk krótko po wejściu na boisko miał okazję na gola, ale zabrakło celnego uderzenia. Po godzinie gry gospodarze ponownie mogli cieszyć się z prowadzenia, a tym razem na listę strzelców wpisał się Thomas Verheydt. W kolejnych minutach na murawie zameldowali się Ekkelenkamp oraz Sierhuis. W przypadku tego drugiego było to prawdopodobnie oszczędzanie go jako możliwą opcję na niedzielny mecz z PSV w Eindhoven. Amsterdamczycy szukali wyrównania, w żaden sposób nie ustępowali w niczym będącym wyżej w tabeli rywalom, ale brakowało super klarownych szans. Niestety do samego końca wynik nie uległ już zmianie i drużyna Reizigera musiała uznać wyższość przeciwnika.

Go Ahead Eagles 2:1 Jong Ajax

1:0 Van der Venne, 1:1 De Wit, 2:1 Verheydt

Jong Ajax: Kotarski; Bakboord, Schuurs, Botman, Bakker; Pasquali, Bijleveld, De Wit (63 ‘Ekkelenkamp); Nunnely, Dolberg (46 ‘Pereira), Johnsen (70’).