Promowane, Wywiady

Erik ten Hag spotkał się dziś z dziennikarzami na tradycyjnej konferencji prasowej przed meczem pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z AEK-iem Ateny.

Podobnie jak ostatnio, jednym z pierwszych tematów była sytuacja Kaspera Dolberga. Duńczyk miał w poniedziałek wrócić do gry, ale z powodu dolegliwości w kolanie zdecydowano, że na swój powrót jeszcze poczeka. Szkoleniowiec uspokaja i twierdzi, że Dolberg nie złapał nowego urazu.

“Zobaczymy, jak będzie to wyglądać w najbliższym czasie. Czy Dolberg może być jutro w kadrze meczowej? Tak, myślę, że to możliwe. Teraz przede wszystkim skupiamy się na tym, by on wrócił do normalnego rytmu meczowego. Jeżeli taki talent jak on będzie zdrowy, oczywiście będzie grał. To nie jest kwestia ryzyka. Kontuzja może wrócić w każdej chwili, niezależnie od tego czy to mecz Jong czy pierwszej drużyny” – powiedział Ten Hag.

Cel na środę jest jasny – pewne zwycięstwo na inaugurację fazy grupowej i trzy punkty.

“Z takiej perspektywy europejskiej AEK jest bardzo dopracowanym zespołem. Wiedzą, jak gra się w piłkę i jakimi prawami rządzą się rozgrywki w Europie. Uzyskują dobre wyniki dzięki cierpliwości, ale chcemy ich przełamać głównie skupiając się na własnej sile. Chcemy dominować, grać na połowie przeciwnika, przyspieszać tempo i stosować agresywny pressing.”

“Chcemy rozpocząć ten mecz u siebie z dużą pewnością siebie. Kibice już nie mogą się doczekać. Stworzymy atmosferę godną europejskich rozgrywek. Oczywiście zagramy o zwycięstwo. Patrzymy tylko na kolejny mecz, zobaczymy, co będzie później. Chcąc wyjść z grupy obowiązkiem jest wygrać ten pierwszy mecz u siebie. W środę przed nami pierwsze wyzwanie” – dodał Ten Hag.

Obok Erika ten Haga na konferencji prasowej pojawił się również kapitan Ajaksu, Matthijs de Ligt. Młody defensor pamięta występy Ajaksu w Lidze Mistrzów sprzed kilku lat. Wówczas dopingował Joden z trybun.

“Tak, jako młody chłopak miałem okazję dopingować Ajax w Lidze Mistrzów. Fantastyczna atmosfera. Wiem, jak to jest przeżywać to jako kibic, ale teraz nareszcie doświadczę tego na boisku. Najlepiej wspominam mecz z Barceloną wygrany 2-1. Pojedynek o wielu twarzach. Znakomita pierwsza połowa Ajaksu, ale tuż po przerwie czerwona kartka utrudniła sytuację. Kibice nie ustawali w dopingu, piłkarze walczyli na murawie… Uważam, że to przepis na sukces w europejskich rozgrywkach. Wspólnie możemy to osiągnąć” – powiedział Holender.

Słowa pochwały usłyszał od trenera David Neres. W ostatnim czasie Brazylijczyk dość eksperymentalnie występuje na pozycji numer 10.

“On znacznie rozwinął się pod względem różnorodności swojej gry. Taktycznie też prezentuje się lepiej. Może zmieniać swoją pozycję, będziemy go wystawiać tam, gdzie naszym zdaniem może najbardziej skrzywdzić danego rywala. On czuje się świetnie w grze na małej przestrzeni, tu też widzimy spory postęp. Neres wkłada dużo energii również w naukę języka. Komunikacja jest coraz lepsza” – zakończył Erik ten Hag.

Mecz Ajax Amsterdam – AEK Ateny odbędzie się w środę, 19 września o godzinie 18:55. Transmisja w Polsacie Sport Premium 1.

 

Share

Zostaw komentarz