Entertainment, Mecze, Młodzież

Piłkarze Jong Ajax potwierdzili dzisiaj dobrą formę i na zakończenie kolejki pewnie pokonali ekipę Helmond Sport.

Piłkarze Ajaksu już w pierwszych minutach stworzyli sobie wyborną okazję na bramkę. Akcje między Cernym, Gravenberchiem oraz De Witem zakończyła się strzałem Johnsena, ale piłka zatrzymała się na słupku. Od początku meczu aktywny był Cerny, który widać chciał się pokazać po długiej kontuzji. Czech przeprowadził kilka niezłych akcji, a po jednej z nich okazję miał Gravenberch. Młody pomocnik nie zdołał jednak zdobyć gola. Po dziesięciu minutach Joden mieli tak ogromną przewagę, że w końcu musiało się to skończyć golem. W 14 minucie po zagraniu Johnsena, piłkę do siatki skierował kapitan Dani de Wit. Chwilę później dobrze zachował się Bijleveld, a Johnsen poradził sobie z obrońcą, ostatecznie trafiając w kolejnego z defensorów. Najlepsza szansa na podwyższenie wyniku przyszła jednak w 28 minucie. W polu karnym padł  Johnsen, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Niestety karnego na gola nie zamienił Pereira. W dalszym ciągu na skrzydle fajnie spisywał się Cerny, który dawał z siebie totalnie wszystko. W samej końcówce Czech miał nawet okazję na gola, ale jego wolej minął bramkę.

Druga spotkania rozpoczęła się od kolejnych ataków Ajaksu, które powinny przynieść podwyższenie wyniku. Najpierw w 48 minucie z dystansu uderzył Gravenberch, a następnie po zagraniu Johnsena przed doskonałą szansą stanął Thetani . Zmiennik zbierał się jednak dość nieporadnie do wykończenia akcji i posłał piłkę nad poprzeczką. Drużyna gości niemal nie istniała na boisku, ale kilkoma zagraniami na tak zwaną aferę sprawiali, że pod bramką Kotarskiego robiło się gorąco. Młody Chorwat spisywał się jednak bardzo dobrze i wyjaśniał wszelkie zagrożenie. W 54 minucie ekipa Reizigera podwyższyła na 2:0. Świetną piłkę w pole karne posłał nie kto inny jak Bijleveld, a De Wit stanął oko w oko z bramkarzem i spokojnie zdobył drugiego gola.  W 67 minucie idealną, perfekcyjną szansę na gola miał Danilo. Brazylijczyk nie miał jednak swojego dnia i po zmarnowaniu jedenastki, tym razem przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, po bardzo dobrym podaniu Schuursa. W 73 minucie Helmond miało swoją najlepszą okazję na gola, ale doskonale w bramce spisał się Kotarski, który najpierw odbił instynktownie uderzenie z okolicy dziesiątego metra, a następnie nie dał się zaskoczyć również dobitce. Dwie minuty później młody Chorwat między słupkami musiał ponownie się wysilić, tym razem broniąc uderzenie z rzutu wolnego. Na dziesięć minut przed końcem blisko bramki na 3:0 był Bakboord. Defensor bardzo dobrze ruszył za kontrą, piłka trafiła do niego na szesnasty metr nieco szczęśliwie, ale nie przeszkodziło mu to w oddaniu celnego, technicznego strzału. Tym razem jednak bramkarz gości stanął na wysokości zadania i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Jong Ajax 2:0 Helmond Sport

16. De Wit, 55. De Wit

Jong Ajax: Kotarski; Bakboord, Schuurs, Pasquali, Bakker; Gravenberch, Bijleveld, De Wit (70. Solomons); Cerny (46. Thetani), Pereira, Johnsen (83. Schön).