Promowane

Erik ten Hag ma już za sobą przedmeczową konferencję prasową. Po kilkudniowej przerwie na reprezentacje Ajax wznawia rozgrywki ligowe spotkaniem u siebie z FC Groningen.

Najważniejsza informacja została przekazana już na samym początku. Zdolny do gry jest Kasper Dolberg. Napastnik w poniedziałkowy wieczór ma zagrać w zespole Jong.

“Sytuacja Kaspera wygląda dobrze i ma zagrać w poniedziałek w Jong. Taki jest plan, by pierwsze minuty po kontuzji zaliczył właśnie w Jong. Jeśli wszystko będzie wyglądać w porządku, będzie też mógł znaleźć się w selekcji na AEK Ateny. Mecz z Groningen jeszcze opuści, wolimy aby najpierw zagrał w drugim zespole” – wyjaśnił Ten Hag.

Na powrót do gry wciąż czeka Daley Sinkgraven.

“Tak, to już trwa dość długo, ale musimy być ostrożni. Cierpliwie czekamy i nic więcej nie można zrobić.”

Na słowa pochwały zasłużył Noussair Mazraoui, który ostatnio zaliczył debiut w dorosłej reprezentacji Maroka.

“Na samym początku znałem jego nazwisko, ale nie byłem świadomy jego umiejętności. W pierwszych tygodniach był słabszy fizycznie, ale znacznie nad tym popracowaliśmy. Teraz jest mocny w pojedynkach indywidualnych, ma dobre wyczucie i może grać na kilku pozycjach. Na treningach skupiamy się wciąż na pozycji prawego obrońcy. On jest bardzo szybki i zwrotny, cały czas się rozwija.”

W sobotni wieczór Ajax podejmować będzie Groningen, w którego barwach na wypożyczeniu występuje Mateo Cassierra.

“Cassierra poczynił ogromne postępy w Jong Ajax i naturalnym kolejnym krokiem są występy w Eredivisie. Nie było to jeszcze możliwe w tym sezonie w Ajaksie, uznaliśmy, że nie jest odpowiednio dojrzały. Oczywiście widzimy w nim duży potencjał, obserwujemy go i jesteśmy w stałym kontakcie. Liczymy, że teraz zaliczy jeszcze większy progres i w końcu będzie mógł zagrać w pierwszym zespole Ajaksu” – powiedział Ten Hag.

“W poprzednim sezonie Michael Reiziger miał w kadrze Jong dwóch świetnych napastników, Sierhuisa i Cassierrę. Obaj mają duży potencjał i nie chcę teraz oceniać, kto jest bliżej pierwszej drużyny. Oni występują na tej samej pozycji, jednak są całkowicie innymi zawodnikami.”

Erik ten Hag stanął również w obronie Daleya Blinda, który po przeciętnych występach w reprezentacji Holandii stał się celem krytyki.

“Wiemy doskonale, że kadra holenderska zawsze jest pod większą lupą. Daley dobrze sobie z tym radzi. Nie zgadzam się z tak szeroką krytyką. On zasługuje na więcej szacunku. Nie tylko ze względu na to, co zrobił w Manchesterze United, ale być może bardziej na jego dorobek międzynarodowy chociażby w Lidze Mistrzów i właśnie w reprezentacji. Był częścią zespołu, który zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata. To, co tak zwani koneserzy i eksperci teraz opowiadają nie ma absolutnie żadnego sensu.”

“Myślę, że Daley najlepiej teraz czuje się na środku obrony. Na tej pozycji chcemy z niego korzystać najczęściej. W Kijowie jednak momentami grał na lewej obronie i również nie wyglądało to źle. W tej roli też potrafi funkcjonować. Na lewej stronie gra w reprezentacji. To całkowicie sprawa selekcjonera, ale uważam, że tam też Blind prezentuje wysoki poziom” – dodał Ten Hag.

Mecz Ajax Amsterdam – FC Groningen odbędzie się w sobotę, 15 września o godzinie 20:45.

Share

Zostaw komentarz