Entertainment, Mecze, Młodzież

W trzeciej kolejce Keuken Kampioen Divisie Jong Ajax zremisował na wyjeździe z FC Den Bosch 1:1. Rywale całą drugą połowę zagrali w osłabieniu.

Spotkanie w Brabancji rozpoczęło się fatalnie dla zespołu z Amsterdamu. Już po sześciu minutach Den Bosch wyszło na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Stefano Beltrame. Gdyby tego było mało, kilka chwil później z powodu kontuzji kolana boisko musiał opuścić Noa Lang. Jong Ajax budził się w tym spotkaniu dość powoli. Kilkanaście minut później dobrą okazję zmarnował Kaj Sierhuis. Ten sam zawodnik stanął przed szansą także tuż przed przerwą, lecz główkował niecelnie. Niemalże w ostatniej akcji pierwszej połowy Bouyaghlafen z ekipy gospodarzy otrzymał drugą żółtą kartkę.

Zważywszy na okoliczności, druga część wyglądała nieco inaczej. Przewagę zyskali przyjezdni, natomiast osłabieni piłkarze Den Bosch skupili się na defensywie i utrzymaniu korzystnego wyniku. Aktywny w środku pola był szczególnie Ryan Gravenberch, którego można wyróżnić po tym spotkaniu. Amsterdamczycy zamienili przewagę na bramkę dopiero w 75. minucie. Dośrodkowanie świetnie i skutecznie zamknął Jurgen Ekkelenkamp. Po kilku minutach Sierhuis trafił na 2:1, ale sędzia odgwizdał spalonego. Tuż przed końcem niezłe okazje mieli ponownie Sierhuis oraz wprowadzony z ławki Pereira, który nie wykorzystał podania Bakkera.

FC Den Bosch 1:1 Jong Ajax

6. Beltrame – 75. Ekkelenkamp

Den Bosch: Van der Steen; Van der Winen, Deijl, Kersten, Velkov; Felida, Bouyaghlafen, Beltrame (46. Marchioni); Blummel (61. Gashi), Sappinen, Verbeek (71. Rodrigues).

Jong Ajax: Van Bladeren; Bakboord, Schuurs, Botman (70. Bijleveld), Bakker; Ekkelenkamp, Jensen, Gravenberch; Kühn (60. Pereira), Sierhuis, Lang (7. Ylätupa).