Entertainment, Mecze, Młodzież

Szybko obudził się w tym sezonie Jong Ajax, który przegrał na inaugurację z Rodą. W spotkaniu drugiej kolejki piłkarze Michaela Reizigera pewnie pokonali u siebie FC Dordrecht 5:2.

W wyjściowym składzie Jong Ajaksu wybiegł 16-letni Ryan Gravenberch. Dla młodego Holendra był to oficjalny debiut w dorosłym futbolu. Przy okazji stał się najmłodszym debiutantem w Jong odkąd zespół ten zaczął występować na zapleczu Eredivisie. Amsterdamczycy potrzebowali niecałych trzech minut, by wyjść na prowadzenie. Dośrodkowanie Langa głową zgrał Nunnely, a akcję świetnym uderzeniem wykończył Kaj Sierhuis.

Kilka chwil później Nunnely ponownie dobrze podawał do Sierhuisa, ale tym razem napastnik nieznacznie się pomylił. Gospodarze dominowali na boisku i kontrolowali mecz, próbując jednak podwyższyć prowadzenie. To udało się po tym, jak w polu karnym sfaulowany został Mitchel Bakker. Jedenastkę wykorzystał Sierhuis. Tuż przed przerwą Dordrecht niespodziewanie zdobył kontaktowego gola, co zwiastowało ciekawszą drugą część meczu.

Reiziger przeprowadził w przerwie dwie zmiany. Pasquali i Pereira zmienili Sierhuisa i Schuursa. Można domyślać się, że zejście Sierhuisa związane jest z sobotnim spotkaniem pierwszej drużyny Ajaksu. Niewykluczone, że napastnik odciąży nieco Huntelaara. Jong Ajax kontynuował ofensywny futbol w drugiej połowie. Dwie minuty po przerwie w poprzeczkę trafił Danilo Pereira, a kilka minut później Nunnely świetnie przymierzył zza szesnastki i było 3:1.

W 66. minucie Pereira wywalczył kolejny rzut karny, ale futbolówkę przejął Noa Lang. Skrzydłowy niestety pomylił się z jedenastu metrów. Sytuacja odwróciła się około 120 sekund później. Lang faulowany przed polem karny, piłkę wziął Pereira. Brazylijczyk świetnie uderzył z rzutu wolnego i mieliśmy 4:1. Ten sam zawodnik zdobył swojego drugiego gola w 90. minucie spotkania po dobrym podaniu Jensena. W doliczonym czasie gry Dordrecht trafił już tylko na pocieszenie.

Jong Ajax 5:2 FC Dordrecht

3. Sierhuis, 35. Sierhuis (karny), 54. Nunnely, 68. Pereira, 90. Pereira – 41. Kok, 90+1. Maletic

Jong Ajax: Kotarski; Bakboord, Schuurs (46. Pasquali), Botman, Bakker; Ekkelenkamp, Gravenberch, De Wit (64. Jensen); Nunnely, Sierhuis (46. Pereira), Lang.

Dordrecht: Janssen; Breedijk, Ormonde-Ottewill, Stankov, Peijnenburg; Kok, Mourgos (72. Smith), Zamouri (81. Hogesteger), Maletic, Haydary, Cijntje (74. Schets).