Entertainment, Mecze, Młodzież

Sezon ligowy rozpoczął dziś Jong Ajax, który zmierzył się na wyjeździe ze spadkowiczem z Eredivisie – Rodą Kerkrade. Spotkanie zakończyło się porażką zawodników z Amsterdamu 1:2.

Piłkarze Michaela Reizigera dobrze rozpoczęli spotkanie, doskonałą okazję miał nowy kapitan zespołu, Dani de Wit, ale niestety nie potrafił skutecznie wykończyć akcji. Pierwsze kilkanaście minut to spora przewaga Jong, jednak jak to już bywało wielokrotnie – rywale byli bardziej skuteczni. W 20. minucie Kotarskiego pokonał Mario Engels po błędzie defensywy Jong. Niedługo później mogło być już 2:0, jednak w bramce doskonale spisał się chorwacki golkiper Ajaksu. Do przerwy 1-0 dla Rody.

W drugiej połowie ponownie oglądaliśmy przewagę drużyny z Amsterdamu, która utrzymywała się przy piłce. Najpierw niezłą sytuację zmarnował Kaj Sierhuis, jednak kilka chwil później wyrównać powinien Bijleveld. Pomocnik spudłował w świetnej sytuacji i wywalczył jedynie rzut rożny. W 69. minucie nie pomylił się już Jurgen Ekkelenkamp. Młody pomocnik wykorzystał dośrodkowanie Noa Langa i mieliśmy 1-1. Niestety to nie utrzymało się zbyt długo, gdyż zaledwie minutę później Engels wykorzystał kolejny błąd obrony i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Jak podsumować mecz w wykonaniu Jong Ajaksu? Nieźle w rozegraniu, kilkukrotnie bardzo groźnie pod bramką rywala i jednocześnie niepewnie w obronie. Pierwsza porażka w sezonie stała się faktem.

Roda JC Kerkrade 2:1 Jong Ajax

20. Engels, 70. Engels – 69. Ekkelenkamp

Roda: Muyters; Dijkhuizen, Werker, Jensen, Vansteenkiste; El Makrini, Milts, Paulissen; Van Velzen, Simakala, Engels.

Jong Ajax: Kotarski; Bakboord (76. Nunnely), Schuurs, Botman, Bakker; Ekkelenkamp, Bijleveld, De Wit (62. Ter Heide); Lang, Sierhuis (75. Pereira), Johnsen