Entertainment, Wywiady

Ajax zrobił wczoraj wielki krok w kierunku Ligi Mistrzów. Wyeliminowanie Standardu oznacza, że przed Joden już tylko jeden krok.

Matthijs de Ligt jest bardzo zadowolony z tego, jak wyglądają sprawy w Amsterdamie. Młody defensor nie myśli o transferze.

“Jesteśmy w następnej rundzie, okienko transferowe prawie się zakończyło, a ja jestem kapitanem. Czuję się w Ajaksie dobrze i jestem szczęśliwy, że mogę tutaj grać. Jeśli każda noc będzie taka jak ta, byłoby świetnie. Musimy jednak być w stanie każdego tygodnia tak się prezentować. Liga Mistrzów to coś o czym marzy się będąc chłopcem. To z całą pewnością ekstra dodatek do tego, aby tutaj zostać.”

“Myślę, że momentami graliśmy świetnie, poderwaliśmy publiczność. Można było zauważyć, że każda druga piłka była nasza, a presja nakładana z każdej formacji działała.”

De Ligt pochwalił również publikę, która stworzyła na Johan Cruyff ArenA fantastyczną atmosferę i przyczyniła się do wygranej.

“Oczywiście, że to dla nas wsparcie. Od początku weszliśmy w ten mecz dobrze, a kibice to docenili.”

“Wiedzieliśmy co Standard potrafi. W Liege również mieli fragmenty dobrej gry oraz takie, kiedy my graliśmy słabiej.”

Teraz przed Ajaksem mecz z Dynamo Kijów, ale najpierw trzeba udać się do Venlo na spotkanie ligowe.

“Nie uważam tego za irytujące. Chcemy grać w Lidze Mistrzów, ale chcemy być też mistrzem kraju. Kolejna strata punktów zdecydowanie nie jest w naszych planach i musimy dać wyraźny sygnał rywalom z Kijowa. Chcemy pokazać, że jesteśmy trudni do pokonania.”

Share

Zostaw komentarz