Entertainment, Wywiady

Wynik mógł być znakomity, ale skończyło się lekkim rozczarowaniem i remisem 2:2, co jednak też stawia Ajax w dobrej pozycji przed rewanżem. Swoją opinią po meczu ze Standardem Liege podzielił się Erik ten Hag.

“Wielka szkoda. Wcześniej oczywiście bylibyśmy szczęśliwi. Chcieliśmy zdobyć bramkę na wyjeździe, a w pierwszej połowie udało się strzelić dwie. Prowadząc do przerwy 2:0 i widząc te kolejne sytuacje strzeleckie… Niestety byliśmy trochę niedokładni grając piłką i nieskuteczni. Stworzyliśmy sobie bardzo dobre okazje, mogliśmy prowadzić 3:0. Wielka szkoda. Oczywiście wynik 2:2 też jest dobry, ale mógł być zdecydowanie lepszy” – powiedział trener w rozmowie z Ziggo Sport.

“Rywale naturalnie mieli więcej z gry, byli do tego zmuszeni. My potrzebowaliśmy oddechu, więcej posiadania piłki. Dzięki temu moglibyśmy lepiej organizować swoje akcje i kreować jeszcze więcej sytuacji. Nie ułatwialiśmy sobie zadania, zbyt łatwo traciliśmy futbolówkę.”

“Nie jestem niezadowolony. Przeciwnikom pozwoliliśmy na mało klarownych sytuacji. Straciliśmy gole po strzale z dystansu i rzucie karnym. Organizacja defensywy była więc dobra. Patrząc na prowadzenie 2-0 i ilość wolnego miejsca w drugiej połowie wynik końcowy jest trochę smutny” – zakończył Ten Hag.

Share

Jeden komentarz

  1. mhekwei

    Pewnie, że wynik pozostawia niedosyt, ale pozycja wyjściowa jest bardzo dobra. Faktycznie klarownych sytuacji Standard miał mało, ale raz czy dwa to oni mogli objąć prowadzenie. A udało się nam, tylko że później spłacaliśmy kredyt szczęścia marnowanymi okazjami.
    Chcąc być klasowym zespołem nie powinniśmy jednak takiego kredytu oddawać – przeciwnik miał pecha i to powinno było pozostać ich problemem. Oby nauka nie poszła w las, a rewanż poszedł po naszej myśli.

Zostaw komentarz