Promowane, Transfery

Jak informuje De Telegraaf – Ajax osiągnął porozumienie z Manchesterem United w sprawie transferu Daleya Blinda. Holender wraca do Amsterdamu!

Media donoszą, że Ajax zapłaci za Blinda 16 milionów euro, choć kwota transferu może wzrosnąć do 21 milionów, co będzie klubowym rekordem jeśli chodzi o wydatki transferowe. Jak informowaliśmy już wcześniej, kwestie kontraktu piłkarza nie stanowią żadnego problemu i wkrótce Blind podpisze czteroletnią umowę.

De Telegraaf potwierdza, że w negocjacje zaangażowany był dyrektor generalny Ajaksu, Edwin van der Sar, który starał się obniżyć nieco oczekiwaną przez Anglików kwotę transferu. Rozmowy nie były jednak łatwe. Blind miał również oferty z innych klubów, co oczywiście nie grało na korzyść Ajaksu. Manchester United chce na miejsce Blinda sprowadzić innego obrońcę, a głównym kandydatem jest Harry Maguire z Leicester City.

Kosztowne transfery to jasny sygnał Ajaksu, że absolutnym priorytetem jest odzyskanie tytułu mistrza Holandii. Ostatnie mistrzostwo zostało zdobyte w roku 2014.

Share