Entertainment, Transfery

Justin Kluivert wkrótce zostanie zaprezentowany jako nowy zawodnik AS Romy! Taką informację przekazuje Voetbal International. Wczoraj wieczorem w podobnym tonie negocjacje opisywały najpoważniejsze włoskie media.

Kilka godzin temu czytaliśmy, że do pełnego porozumienia pozostało już tylko omówienie ostatnich szczegółów. Voetbal International twierdzi już jednak, że wszystko zostało dogadane. Kluby osiągnęły porozumienie i Kluivert wkrótce zjawi się w Rzymie, by przejść testy medyczne i podpisać kontrakt.

Kluivert prawdopodobnie podpisze 5-letnią umowę z Romą i otrzyma pensję wartą 1,4 miliona euro za pierwszy sezon, nieco więcej w kolejnych latach. Źródła włoskie informowały wczoraj, że Włosi zapłacą 15 milionów euro oraz pięć milionów w łatwych do zrealizowania bonusach. Amsterdamczycy mają także otrzymać część kwoty kolejnego transferu Holendra. Zdaniem mediów holenderskich Ajax otrzyma co najmniej 18 milionów euro.

Voetbal International przy okazji informuje, że Roma nie rezygnuje ze starań o pozyskanie Hakima Ziyecha. Rozmowy o tym transferze wciąż trwają. Sam zawodnik według innych źródeł jest pozytywnie nastawiony na możliwość gry w Rzymie. Finalizacja zmiany klubu może się jednak nieco przedłużyć ze względu na udział pomocnika w Mistrzostwach Świata.

Share

5 komentarzy

 1. roleter

  Jestem kibicem ajaxu od około 25 lat
  I po tym co widzę co się wyprawia w tym klubie to szok.
  Fakt jest jeden zawodnicy teraz chcą się szybko wybić i grać dla lepszych klubów w mocnych ligach taka jest teraz mentalność zawodników.
  A nie czarujmy jest dobrym zawodnikiem ale w ajaxie i tym bardziej w lidze holenderskiej ciężko mu będzie się rozwinąć bardziej.więc i jemu i każdemu życzę sukcesów kto zmieni klub.A wiadomo jak coś osiągnie w lepszym klubie zawsze to dumą kto go wychował.

 2. drunkparis

  Taka trochę promocja. Niech idzie, taki zawodników nam nie trzeba.

 3. mhekwei

  Talent to on ma, więc może i coś z niego będzie, ale oby nie. Trzymam kciuki, żeby gnił w rezerwach. Chciałbym, żeby ta jego tęskniąca za rozumem twarz zatęskniła jeszcze za Ajaxem, który tak go przecież podle potraktował. A fuj!

Zostaw komentarz