Entertainment, Mecze, Młodzież

Jong Ajax pokonał na wyjeździe De Graafschap 4:2. Trzy bramki zdobył Kaj Sierhuis, dla którego to pierwszy hattrick w dorosłej piłce. Ekipa Reizigera wróciła na pierwsze miejsce w tabeli.

Mecz w Doetinchem znakomicie rozpoczął się dla przyjezdnych. Podanie Kempera wykorzystał Kaj Sierhuis i już w trzeciej minucie otworzył wynik. Dzięki temu Joden uzyskali sporą przewagę, kontrolowali przebieg spotkania, lecz brakowało tylko kolejnych sytuacji strzeleckich. W 29. minucie spotkania to gospodarze wykazali się efektywnością i natychmiast wykorzystali błąd drużyny z Amsterdamu. Na listę strzelców wpisał się Van Mieghem. Jeszcze przed przerwą mogło być 2-1 po fatalnym zagraniu Bergsmy wprost do rywala, ale udało się w ostatniej chwili przeszkodzić rywalom w znakomitej dla nich sytuacji.

Po przerwie to ponownie ekipa Jong Ajaksu była bardziej konkretna i przeważała na murawie. Wystarczyło zaledwie pięć minut i Kaj Sierhuis po raz drugi wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Dziesięć minut później po podaniu Johnsena Kemper trafił w słupek. Niewykorzystane szanse zemściły się w 78. minucie gry, kiedy to Alblasa pokonał El Jebli. Końcówka spotkania należała jednak do Amsterdamczyków. W polu karnym faulował Nieuwpoort i otrzymał czerwoną kartkę. Z jedenastu metrów nie pomylił się Sierhuis i skompletował hattricka. Dwie minuty później na boisku pojawił się Nicolas Kühn, dla którego był to debiut w Ajaksie. Młody Niemiec pokazał się z bardzo dobrej strony. Najpierw po faulu na nim z boiska wyleciał kolejny gracz De Graafschap. W doliczonym czasie gry zaliczył on asystę przy trafieniu Che Nunnely’ego na 2:4. Trzy punkty jadą do Amsterdamu, fotel lidera ponownie należy do Jong Ajaksu.

De Graafschap – Jong Ajax 2:4 (1:1)

29. Van Mieghem, 78. El Jebli – 3. Sierhuis, 50. Sierhuis, 85. Sierhuis (karny), 90+4. Nunnely

Jong Ajax: Alblas; Lartey Sanniez, Doekhi, Bergsma, Kemper; Matusiwa, D. De Wit (60. Flemming), Bijleveld; Nunnely, Sierhuis, Johnsen (88. Kühn).