Entertainment, Mecze, Młodzież

Ekipa Jong Ajax wraca na zwycięską ścieżkę! Piłkarze Reizigera pewnie pokonali FC Eindhoven.

Po ostatnim słabszym meczu, tym razem piłkarze Jong Ajax chcieli wygrać i było to widać już od pierwszej minuty. Szybko swoją szansę znalazł Cassierra, ale najlepszy strzelec Jong nie wykorzystał dobrej pracy jaką wykonał Mazraoui. Młody pomocnik, który awansował dzisiaj do pierwszej kadry Ajaksu był widać bardzo zmotywowany, bo chwilę później sam próbował zdobyć gola, ale uderzył głową nad bramką rywali. W odpowiedzi strzału próbowała ekipa z Eindhoven, ale na szczęście dla Lamprou piłka minęła bramkę. W 20 minucie Jong wyszli w końcu na upragnione prowadzenie, a bramkę zdobył Johnsen. Skrzydłowy wykorzystał podanie nie kogo innego jak Mazraouiego. Kibice nie zdążyli jeszcze nacieszyć się prowadzeniem, a drużyna Reiziger podwyższyła na 2:0. Strzelcem gola kto? Oczywiście Mazraoui. W kolejnych minutach gra nieco stanęła, więcej do powiedzenia mieli goście, ale bez większego zagrożenia bramki Lamprou. W końcówce pierwszej połowy znowu dał o sobie znać Mazraoui, ale jego strzał odbił bramkarz.

W drugiej połowie szanse szybko mógł mieć Cassierra, ale Kolumbijczyk wykazał się wyjątkową opieszałością i nie wykorzystał nadarzającej się okazji do dobicia rywala już na początku drugiej części meczu. Ten fakt mógł się szybko zemścić, ale czujnie między słupkami spisywał się Lamprou. Ekipa Reizigera dalej naciskała rywali i przyniosło to skutek po godzinie gry, kiedy celną główką popisał się Dani De Wit. Bramka na 3:0 praktycznie zamknęła losy tego spotkania. Goście z Eindhoven mieli już raczej dość i wyrazem tego był gol numer cztery zaledwie dwie minuty później. Drugie trafienie zaliczył De Wit, który tym razem wepchnął piłkę do siatki z najbliższej odległości po zagraniu Johnsena. 4:0 było już w pełni satysfakcjonujące dla ekipy Jong, ale nie dla Reizigera, który mimo korzystnego wyniku non stop pokrzykiwał na swoich zawodników spod linii bocznej.

Jong Ajax 4:0 FC Eindhoven