Entertainment, Mecze, Młodzież

Wyborne spotkanie zakończone ostatecznie remisem! Jong Ajax zremisowali dzisiaj 3:3 z Telstar i niestety nie objęli pozycji lidera drugiej ligi.

Spotkanie rozpoczęło się z małym opóźnienie w związku z opadami śniegu. Sztuczna murawa Telstar została niemalże całkowicie pokryta śnieżnym puchem. Lepsze wrażenie od początku sprawiali gospodarze, którzy szybko wywalczyli sobie rzut rożny, a następnie mieli idealną okazję na bramkę. Świetnie w bramce spisał się jednak Alblas, który kilka razy zatrzymał futbolówkę i zdołał uratować Ajax przed stratą gola. Piłkarze Reizigera nie potrafili wejść w ten mecz i stworzyć sobie okazji na zaskoczenie rywala. Dobra postawa Alblasa poszła natomiast w zapomnienie w 24 minucie, kiedy golkiper popełnił kardynalny błąd. Hamdaoui uderzył z rzutu wolnego z daleka i w środek bramki, ale bramkarz tak niefortunnie próbował wybić piłkę, iż wbił ją sobie do bramki. Gospodarze po półgodzinie znowu stworzyli sobie dobrą okazję, ale tym razem udało się uniknąć straty gola. Piłka przekroczyła linię bramkową kilka minut później, ale szczęśliwie dalej na tablicy widniał wynik 1:0. Sędzia wskazał na pozycję spaloną i nie uznał gospodarzom bramki.

W drugiej połowie piłkarze Ajaksu ruszyli do przodu i już na początku swoje szanse miał Flemming. Pomocnik nie trafił jednak ani po dośrodkowaniu Eitinga z rzutu rożnego, ani chwilę wcześniej po akcji Bergsmy. Pomimo dobrej gry Ajaksu, to gospodarze zdobyli gola na 2:0 i wydawało się, że jest po wszystkim. Nic jednak bardziej mylnego, bo Jong wzięli się w garść i w końcu zaczęli grać jak na pozycję w lidze przystało. Po chwili na 2:1 trafił Cassierra, który dobrze przymierzył z dystansu. Jong wrócili do gry i szybko zdołali wyrównać. Po doskonałej akcji całej drużyny, piłkę głową skierował do siatki Flemming. Ten sam zawodnik miał szansę chwilę później, ale tym razem jego uderzenie przeszło obok bramki. Co jednak nie udało się Flemmingowi, udało się Orejueli. Kolumbijczyk przeprowadził akcję, rozegrał piłkę z kolegami, poszedł za piłką i wszystko zakończył uderzeniem, a piłka zatrzymała się dopiero w bramce. Nie był to jednak koniec emocji, bo gospodarzy stać było na ostatni atak i bramkę po rzucie rożnym. Wynik 3:3 daje ekipie Jong Ajax drugie miejsce w lidze z taką samą ilością punktów jak NEC Nijmegen. Do lidera zabrakło kilka minut.

Telstar 3:3 Jong Ajax