Entertainment, Mecze, Młodzież

W swoim pierwszym meczu ligowym w 2018 roku zespół Jong Ajax w okrojonym składzie przegrał z liderem Jupiler League, Fortuną Sittard 1:2.

Druga drużyna Ajaksu musiała sobie dziś radzić bez kilku podstawowych graczy, którzy przebywają na zgrupowaniu pierwszej ekipy w Portugalii. Była to również okazja dla młodszych zawodników na debiuty. I tak właśnie po raz pierwszy w Jong i od razu w podstawowej jedenastce zagrali Boy Kemper i Sebastian Pasquali. W drugiej połowie swój debiut zaliczył także Victor Jensen.

Słabszy i nieco eksperymentalny skład niestety przełożył się na gorszy mecz w wykonaniu Amsterdamczyków. Zwłaszcza w pierwszej części spotkania Fortuna była stroną przeważającą. Liderzy ligi prowadzili już 2:0 po zaledwie 20 minutach gry. Jong Ajax również miał swoje okazje, ale zabrakło skuteczności. W szeregach rywali dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Djibril Djanessy.

Ekipa Reizigera lepiej zaprezentowała się po przerwie. Pomimo problemów Ajacieden zdołali powalczyć i zdobyć bramkę kontaktową. Bramkarza Fortuny pokonał Dani de Wit. Ajax ruszył jeszcze bardziej do ataku i wykreował okazje do wyrównania, ale dwukrotnie pomylił się Zian Flemming. Emocjonująca końcówka spotkania ostatecznie nie przyniosła kolejnych trafień. Ajax otwiera rok z porażką na boisku lidera, który dziś zapewnił sobie wygraną w drugim okresie sezonu. To natomiast zapewnia im co najmniej udział w barażach o awans do Eredivisie.

Fortuna Sittard – Jong Ajax 2:1 (2:0)

11. Dianessy, 20. Dianessy – 73. De Wit

Jong Ajax: Van Bladeren, Bakboord, Sidoel (46. Sanniez), Doekhi, Kemper, Matusiwa, D. de Wit, Pasquali (58. Jensen), Nunnely, Flemming, Bijleveld (89. Schouten).